BİZ KİMİZ?

Sitemiz Beyaz Kalpler Dayanışma Yardımlaşma Eğitim ve Kültür Derneğinin, 12 yılı aşkın bir süredir sürdürdüğü, Misyon ve Vizyona sahip çıkmaktadır. Beyaz Kalpler Başkanı Dr. Muhsin Yılmazçoban öncülüğünde Ülkemize ve Toplumumuza dair derdimiz, aşkımız, heyecanımız ve coşkumuz var.

Sistemimizin birinci kurucu ve temel ögesi, Selamlaşma, Komşuluk, Misafirperverlik gibi yüzlerce değeri misyon edinmiş olan Beyaz Kalplerin Toplumsal Duyarlılık İlkeleridir. Vizyon ve Ufkumuz ise; Sağcısı, solcusu, Müslümanı her kim olursa olsun; Her Bir İnsanın, düşüncesine, fikrine, inancına hoşgörü, iyi niyet, samimiyet, sadakat, saygı ve sevgi değerleri içinde bakarak ve davranarak; Toplumun Ortak Değerlerinde buluşmaya duyduğumuz sonsuz güven ve değerdir.

Misyon ve Vizyonumuz bu değer ve hedeflerden başlayarak, Vatanın ve Milletimizin bir ve beraber olması için, Batının değer, kültür ve ekonomisine karşı sömürüye meydan okuyan, zihniyet ve davranışlarımızla çelişmeyen, tam bağımsızlığa kavuşmaya kadar varan, güçlü bir inanç ve iman taşımaktadır.

Bu inancımızın uygulamadaki pratik karşılığı ise, Selamlaşma, Komşuluk, Misafirperverlik, Bayramlaşma, Hediyeleşme, Aile ve Evlilik gibi yüzlerce köklü değerimizi; Toplum içinde yalın, net ve gündelik hayatın içinden anlaşılır, faaliyet ve organizasyonlarla gerçekleştirecek, somutlukta projelere imza atmaktır.

Dinimiz, Kültürümüz ve Milletimiz en üstün ve en büyük Sosyolojik, Psikolojik, Sosyal Psikolojik altyapıya, potansiyele, akla, bilime, ilerlemeye, atılım gücüne, zihniyete ve ruha sahip biricik değer ve kıymettedir. Bizler Batının peşinde aşağılık duygusuyla, üzüntü, stres, kaygı, değersizlik, duygusuzluk, Selamsız, Komşuluksuz, İrfansız, kültürsüz, taklitçi bir yapıya asla layık değiliz.

İşte bütün bunlar nedeniyle, kadim kültürümüze güvenerek, yeniden toplum barışını sağlamak gayesiyle, genelde bütün değerlerimizi özelde aile ve evliliklerimizi çok farklı irfanımız ile toplumsal yapımıza uygun hale getirmenin projesi olan beyazkalpler.com sitesini hizmetinize sunduk. Sistemimizin altyapısı, Türkiye’nin İlk “Sosyal psikolojik Flört ve Görücü Usulü” Analizi konulu Doktorasını yapan, Akademisyen ve Yazar Dr. Yılmazçoban’ın Bilimsel buluş ve tespitlerine uygun hazırlanmıştır. Modern Flört ile Geleneksel Görücü Usulünü ayırt etmeden, zamanı bizden yorumlayan analizler yapmadan, aile ve evlilik huzuru ve başarısına ulaşmak, asla mümkün olamaz.

Bahsedilen bu iki dayanak ve güçlü altyapısı dolayısıyla sitemiz, Türkiye’de yine bir ilk olan kendine özgü, duyarlılık, saygı ve güveni en güçlü şekilde sağlayacak çok farklı, özgün, sıra dışı, dijital teknolojiden fazlasıyla yararlanan bir yeni nesil “Z Kuşağı” sistemiyle kurulmuştur. Evet, bizler Doğu İslam Toplumuna ait Z Kuşağı çocuklarıyız.